• rozwiń

Chętni na Plusa wezmą go pod lupę

Chętni na Plusa wezmą go pod lupę
Foto: TVN24 Foto: Plus zmienia właściciela

- Jutro może zapaść decyzja ws. wyłonienia podmiotów dopuszczonych do kolejnego etapu sprzedaży Polkomtela – powiedział w środę Krzysztof Kilian, wiceprezes spółki. Jak dodał, jeśli by do tego doszło, to w przyszłym tygodniu mógłby rozpocząć się due diligence, czyli szczegółowe badania spółki przez potencjalnych inwestorów.

W miniony piątek zostały złożone tzw. oferty wiążące na zakup Polkomtela. Według nieoficjalnych informacji prasowych oferty wiążące na zakup akcji Polkomtela złożyli szwedzka TeliaSonera, norweski Telenor (z funduszem Bain Capital), fundusz Apax i Zygmunt Solorz-Żak. Ich oferty są do siebie zbliżone i być może wszystkie te podmioty przejdą do rokowań równoległych.

Plus zostaje sam

Zmiana właściciela to jednak nie jedyna zmiana, jak czeka Polkomtela. Spółka zapowiada, ze wkrótce znikną z rynku jej cztery marki: Mixplus, Simplus, 36,6 i Sami Swoi. Pozostanie jedynie Plus.
- Światowym trendem na rynkach nasyconych jest naturalne przechodzenie na markę monolityczną, dlatego wszystkie dotychczasowe marki zostają zastąpione jedną marką Plus - poinformował Polkomtel.
- Rezygnacja z dotychczasowych submarek i wprowadzenie łatwego nazewnictwa (...) pozwoli na lepszą komunikację nowych propozycji ofertowych - dodano w oświadczeniu.

Na koniec grudnia Polkomtel obsługiwał około 14 mln kart SIM i był pod tym względem drugą siecią w kraju po Orange.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane