• rozwiń
  • WIG20 2217.84 +0.77%
  • WIG30 2520.23 +0.73%
  • WIG 58525.39 +0.65%
  • sWIG80 11595.92 +0.05%
  • mWIG40 3820.72 +0.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Chcesz zarobić? Kupuj domy w USA

Chcesz zarobić? Kupuj domy w USA
Foto: TVN CNBC Foto: Guru inwestorów radzi: Kupuj domy w USA

Guru inwestorów Warren Buffett doradza kupno domów w USA. Jego zdaniem taka inwestycja na przestrzeni kilku najbliższych lat da sporo zarobić.

Jak przekonywał Buffett na antenie amerykańskiej CNBC, domy jednorodzinne to teraz świetna inwestycja. Nieruchomości są bowiem tanie, a kredyty nisko oprocentowane. Z czasem - według Buffetta - rynek nieruchomości w USA podniesie się z kolan, a inwestycja w domy może przynieść wyższy zwrot niż zakup akcji.

- Gdybym wiedział, że będę żył jeszcze 5-10 lat, wziąłbym tani kredyt na 30 lat i kupiłbym sobie dom jednorodzinny. To świetna inwestycja. Gdybym był zręcznym inwestorem, kupiłbym sobie wiele domów, bo ich ceny są teraz niskie. Znalazłbym na nie najemców. Można teraz w ten właśnie sposób kupić sobie na kredyt bardzo tanie aktywa. To znakomita inwestycja - choć uważam, że akcje też są teraz bardzo atrakcyjne - powiedział Buffett.

Warren Buffett jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych inwestorów na świecie. Od wielu lat utrzymuje się na szczytach list najbogatszych ludzi świata. W ubiegłym roku znalazł się na trzecim miejscu takiego rankingu.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane