• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Chcesz kredyt? Śpiesz się!

Chcesz kredyt? Śpiesz się!
Foto: TVN24 Foto: Ceny kredytów wzrosną - ocenia Kluza

- Polskie banki są wypłacalne, ale z powodu kryzysu finansowego na świecie na pewno więcej będzie kosztować pożyczanie pieniędzy - tłumaczył w TVN CNBC Biznes przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Stanisław Kluza. To zła wiadomość dla klientów banków. Oznacza, że oprocentowanie kredytów będzie wyższe.

- Banki pozostają w Polsce wypłacalne, a ich portfele stabilne i bezpieczne - tłumaczył Kluza. - Kryzys nba rynku finansów przekłada się jednak na zaufanie, a zaufanie podnosi koszt pieniądza - dodaje przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego..

Dla gospodarstw domowych oznacza to droższe kredyty. Zdaniem Katarzyny Siwek z Expandera można się spodziewać, że banki podwyższą marżę o 100-200 proc. - Jeden bank jest w stanie w ciągu dnia nawet dwukrotnie podnosić marżę - tłumaczy Siwek.

Chcesz kredyt? Śpiesz się!

Jak radzą ekonomiści, wszyscy, którzy muszą zaciągnąć kredyt w najbliższym czasie, powinni się śpieszyć. Komisja Nadzoru Finansowego pracuje nad nowymi przepisami, które mają ograniczyć przyznawanie kredytów.

Działania banków mogą przynieść jednak również dobre wiadomości. - Jeżeli wymagania banków będą nadal rosły, rynek kredytów zapewne przyhamuje. To z kolei może przełożyć się na szybszy spadek cen nieruchomości - tłumaczy bankier Michał Macierzyński.

eq ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane