• rozwiń
  • WIG20 2325.16 +2.13%
  • WIG30 2669.62 +2.08%
  • WIG 59936.46 +1.83%
  • sWIG80 11642.53 +0.69%
  • mWIG40 4064.68 +1.34%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Telefonia komórkowa

Chcesz być "niewidzialny" dla służb specjalnych? "Blackphone" jest właśnie dla ciebie

Chcesz być "niewidzialny" dla służb specjalnych? "Blackphone" jest właśnie dla ciebie
Foto: silentcircle.com Foto: Blackphone - komórka "niewidzialna" dla podsłuchów

Martwisz się, że policja i służby specjalne będą podsłuchiwały twoje rozmowy przez smartfona? Być może "blackphone" jest właśnie dla ciebie. Smartfon szyfrujący połączenia telefoniczne i i kodujący połączenia internetowe pojawi się w lipcu na amerykańskim rynku.

Z początkiem lipca na rynek trafią "Blackphone'y" - urządzenia firmy Silent Circle. Za 629 dolarów otrzymujemy smartfona, który szyfruje połączenia głosowe, wideorozmowy. Uniemożliwia także ustalenie, jakie strony www przeglądał użytkownik. Słowem: może się on stać całkowicie "niewidzialny" dla tajnych służb.

Chroń prywatność

"Bussiness Insider" nie ma wątpliwości, że ten produkt z pewnością znajdzie wielu odbiorców. "Popyt na takie urządzenie z pewnością wzrósł po aferze Edwarda Snowdena" - zauważa biznesowy serwis i podkreśla, że prace nad nim zaczęły się na długo przed wyciekiem informacji o masowej inwigilacji USA i programie PRISM.

Budowa urządzenia wyposażonego w takie funkcji nie była prosta, stąd jego premiera dopiero w tym roku. Nie jest ono jednak jedyne na rynku. W lutym podobnego smartfona zaprezentował Boeing.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane