• rozwiń
  • WIG20 2205.02 +0.56%
  • WIG30 2505.93 +0.53%
  • WIG 58297.28 +0.55%
  • sWIG80 11628.87 +0.43%
  • mWIG40 3820.31 +0.62%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Chcą się pozbyć Terminatora

Chcą się pozbyć Terminatora
Foto: Warner Bros Foto: Bez Schwarzeneggera, to już nie to samo

Odważyli się nakręcić "Terminatora" bez Arnolda Schwarzeneggera, teraz firma producencka Halicon sprzedaje franczyzę do serii sci-fi, żeby spłacić długi, które powstały przy tej produkcji. Aukcja jeszcze w tym miesiącu.

"Terminator: Ocalenie" oglądano, mimo nieobecności odtwórcy głównej roli w poprzednich częściach, a obecnie gubernatora Kaliforni - Arnolda Schwarzeneggera. Ale zarobił za mało. Według CNN, na całym świecie - 380 mln dol.

Żeby znów coś nakręcić?

Dlatego Halicon Co. wystawia prawa znów na aukcję. Tydzień po tym, jak na podobnej aukcji, za 60 mln dol. sprzedano prawa do "Wojowniczych Żółwi Ninja".

Zainteresowanie kupnem zgłosiło już kilka mniejszych podmiotów - informuje CNN. Udziału nie wykluczają też duże studia, w tym Sony Pictures.

Aukcja pozwoli nabywcy nakręcić kolejne części "Terminatora", a także programy telewizyjnych i innych aktywności bazujących na popularności filmu.

Wędrujące prawa

Halicon prawa do franczyzy kupił dwa lata temu za 25 mln dol. od Mario Kassara, producenta drugiej części filmu.

Aukcja jest tym bardziej ciekawa, że prawa do "Terminatora" wielokrotnie zmieniały właścicieli, a seria jest przykładem jednej z niewielu superprodukcji niekontrolowanych przez duże studio.

//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane