• rozwiń

Ceny wynajmu mieszkań doszły do ściany

Ceny wynajmu mieszkań doszły do ściany
Foto: TVN24.pl Foto: Wynajem mieszkania już tylko tańszy?

- Spadają ceny mieszkań do wynajęcia - informuje "Gazeta Prawna". Ci, którzy, mimo spadających cen nie mogą sobie pozwolić na zakup własnego "M", bo nie mogą wziąć kredytu, coraz bardziej liczą się z każdym groszem. Przybywa też wynajmujących.

Według ekspertów ceny najmu latem ubiegłego roku osiągnęły poziom zaporowy. – Osiągnęły pułap, przy którym wielu osób nie jest stać na wynajęcia mieszkania – mówi gazecie Marta Kosińska z portalu Szybko.pl.

- Płace już nie rosną, a ludzie zaczynają się obawiać się zwolnień, poza tym rośnie szereg wynajmujących. Część osób, która do tej pory chciała sprzedać mieszkanie, w związku z problemami ze znalezieniem nabywców postanowiła przeczekać i zdecydowała się na wynajęcie – uważa Marcin Jańczuk z Metrohouse.

Wynajem niesprzedanych lokali deklarują tez deweloperzy. To wszystko wpływa także na spadek cen najmu.

Ceny spadają z górki

– Ta obniżka nie jest jeszcze duża, bo wynosi maksymalnie ok. 10 proc. – mówi "GP" Tomasz Lebiedź z Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Jak wskazuje gazeta, obniżki takiego rzędu nastąpiły w Poznaniu. Od cenowego szczytu w sierpniu ubiegłego roku wynajęcie dużego, 4-pokojowego mieszkania w stolicy Wielkopolski staniało o ok. 10 proc. Spadły też ceny najmu mniejszych lokali, ale skala tego zjawiska jest nieco mniejsza i wynosi 7–8 proc.

– Transakcje na rynku najmu mieszkań cały czas są zawierane na poziomie wyższym niż rok temu, ale od września ceny zdecydowanie już nie rosną. Najszybciej spadają ceny mieszkań dużych – twierdzi Jerzy Sobański.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane