• rozwiń

Ceny prądu znowu w górę

Ceny prądu znowu w górę
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Droższy prąd

Średnio o 2 proc. wzrosną od maja rachunki za prąd gospodarstw domowych - poinformował w TVN CNBC Biznes Marek Woszczyk, wiceprezes Urzędu Regulacji Energetyki. To już druga w tym roku podwyżka cen energii elektrycznej. Zdaniem wiceprezesa URE - ostatnia.

O podniesienie cen w maju wnioskowały do URE prawie wszystkie zakłady dostarczające prąd do naszych domów. Majowa podwyżka będzie jednak mniej dotkliwa od tej z początku roku.

Na przykład, na terenie Zamojskiej Kompanii Energetycznej ceny wzrosną od 1,68 proc. do 2,08 proc. dla odbiorców Enion Energii. Ma to oznaczać przyrost rachunku dla gospodarstwa domowego na poziomie około 2 zł brutto miesięcznie.

Majowa podwyżka ma być już ostatnią w tym roku. - W tej chwili nie widzę podstaw do następnych - mówi Marek Woszczyk z URE.

Kolejna podwyżka może mieć miejsce dopiero na początku przyszłego roku, kiedy spółki dystrybucyjne zaczną płacić akcyzę od sprzedawanej użytkownikom energii.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane