• rozwiń

Ceny paliw w dół

Ceny paliw w dół
Foto: TVN24.pl Foto: Według przewidywań analityków ceny paliw spadną

Jak przewidują analitycy, możemy spodziewać się dalszych obniżek cen paliw na stacjach. Litr benzyny bezołowiowej 95 może kosztować o 8-12 groszy mniej, a olej napędowy może być tańszy nawet o 15 groszy.

Od soboty 1 grudnia hurtowe ceny benzyn spadły o 90-93 zł za tysiąc litrów. Największa obniżka objęła olej napędowy. Według ekspertów portalu e-petrol.pl, wyniosła ona 235 zł, natomiast według analityków biura Reflex - cena była niższa średnio o 204 zł za tysiąc litrów tego paliwa. Olej opałowy potaniał około 131 zł za tysiąc litrów.

Na stacjach korekty nieznaczne
Na stacjach paliw korekty cen w dół były nieznaczne. Średnia cena benzyny bezołowiowej 95 jest niższa o 1-2 grosze w porównaniu do ubiegłego tygodnia i wynosi 4,44 zł za litr. Gatunek Premium kosztuje średnio 4,68 zł. Olej napędowy potaniał o 2-4 grosze i wynosi 4,22 zł za litr. Cena autogazu pozostała bez zmian. Litr tego paliwa kosztuje 2,29 zł.

Złoty się umacnia
Ważnym czynnikiem wpływającym na obniżki wartości produktów w polskich rafineriach jest ponownie umacniający się wobec amerykańskiego dolara polski złoty. Światowe transakcje paliwowe rozliczane są właśnie w dolarach, więc przy mocnym kursie polskiej waluty cena nabywanego paliwa staje się niższa. W poniedziałek kurs USD/PLN w NBP wynosił 2,4730, a w piątek już tylko 2,4525.

mwr

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane