• rozwiń

Centralwings likwiduje, Wizzair uruchamia

Centralwings likwiduje, Wizzair uruchamia
Foto: TVN24 Foto: Wizz Air chce wejść w miejsce zwolnione przez Centralwings

Linia lotnicza Wizz Air uruchomi nowe połączenia z Gdańska. Dwa razy w tygodniu samoloty tej firmy będą latać na lotnisko Fiumicino.

Nowe połączenie Wizz Air z Gdańska do Rzymu ma ruszyć 28 października. Samoloty mają latać na tej trasie dwa razy w tygodniu: we wtorki i w soboty.

Linia liczy na przejęcie pasażerów, którzy planowali odbyć swoją podróż z Centralwings. Linie te zawieszają wszystkie swoje połączenia rozkładowe, a zamierzają oferować jedynie loty czarterowe. (CZYTAJ WIĘCEJ)

Leżący ok. 15 kilometrów od centrum Gdańska port lotniczy im. Lecha Włesy obsługuje 36 tras proponowanych przez 10 przewoźników, w tym czterech niskokosztowych. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku, lotnisko w Gdańsku-Rębiechowie obsłużyło prawie milion osób, co oznacza około 30-proc. wzrost liczby pasażerów w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.

Wizz Air posiada flotę złożoną z samolotów Airbus A320. Przewoźnik lata z 9 baz operacyjnych na ponad stu trasach. Linia oferuje loty z Polski, Węgier, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii, a ostatnio rozpoczęła również loty krajowe na Ukrainie. Wizz Air przewiózł ponad 5 milionów pasażerów w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane