• rozwiń
  • WIG20 2377.87 +0.80%
  • WIG30 2707.12 +0.68%
  • WIG 60289.51 +0.66%
  • sWIG80 10982.79 -0.24%
  • mWIG40 4095.41 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: 2019-01-18 17:15

Dostosuj

Centralwings idzie w odstawkę?

Centralwings idzie w odstawkę?
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Minister chce likwidacji przewoźnika?

Centralwings może jednak zniknąć z rynku. Minister skarbu Aleksander Grad w wywiadzie dla TVN CNBC Biznes powiedział, że ze względu na rosnące straty, przynoszone przez taniego przewoźnika, zostanie on "wchłonięty" przez LOT.

- Dobrze, że zarząd się tym zajął i będzie analizował, czy nie rozważyć możliwości inkorporacji, czyli realizowania określonej polityki cenowej i realizacji siatki połączeń w ramach LOT-u, ale przyjmując to, co ma Centralwings - tłumaczył Grad. Jego zdaniem, pomoże to uporządkować grupę i uzyskać lepsze wyniki finansowe.

Zarząd zebrał się we wtorek i rozmawia o Centralwings. Według ministra skarbu, wchłonięcie firmy powinna nastąpić zanim krajowy przewoźnik wejdzie na warszawski parkiet.

O zrzuceniu coraz cięższego balastu mówił też przewodniczący rady Nadzorczej PLL LOT Jacek Kseń. - Wycofanie się z Centralwings powinno było nastąpić już trzy lata temu - stwierdził na antenie TVN CNBC Biznes. Dał także do zrozumienia, że pracownicy spółki nie będą mogli w najbliższym czasie liczyć na podwyżki.

"Centralwings było błędem"

- W biznesie popełnia się błędy, i to jest normalne. Kilka lat temu liczono, że Centralwings może mieć sukcesy. Ale w biznesie, dobrym biznesie, powinno się szybko z błędów wycofywać - powiedział szef Rady przyznając, że stworzenie Centralwings takim właśnie biznesowym błędem było.

Doniesieniom o zbliżającym się upadku zaprzeczają do tej pory przedstawiciele samego Centralwings. - Mamy nową siatkę połączeń. Zamierzamy nadal działać - mówił rzecznik linii.

W 2007 r. spółka-córka LOT-u przyniosła 73 mln zł straty, a rok wcześniej straciła 65 mln zł. Wcześniej szef Centralwings Waldemar Królikowski przyznał, że firma nie jest w stanie konkurować na rynku z zagranicznymi przewoźnikami, których przybywa i to jest źródłem problemów.

prm/iga/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane