• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Celnicy ścigają za koszulkę Ronaldo

Celnicy ścigają za koszulkę Ronaldo
Foto: Wikipedia/Jan S0L0 Foto: Czy to zdjęcie z meczu Realu również jest reklamą hazardu?

Czy reklama transmisji meczów ligi hiszpańskiej, na której widać Cristiano Ronaldo w koszulce z logo sponsora - firmy bukmacherskiej, to promocja hazardu? Zdaniem polskich celników, tak.

Jak pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza", kilka miesięcy temu do warszawskiej siedziby Canal+ przyszło pismo z warszawskiego urzędu celnego. Celnicy, którzy dbają o przestrzeganie przepisów ustawy o grach, zarzucili stacji telewizyjnej nielegalną reklamę hazardu. Urząd wszczął przeciwko stacji postępowanie karnoskarbowe.

O co chodziło? Jak pisze gazeta, poszło o koszulkę Cristiano Ronaldo, który na billboardach promował transmisje z meczów La Liga, które w swojej ofercie ma Canal+. Ronaldo na reklamie ubrany był w strój, w którym na codzień grają "Królewscy" - biały trykot z logo sponsora - internetowego bukmachera, firmy bwin. Celnicy uznali, że koszulka jest reklamą hazardu. A za czerpanie korzyści z reklamy tegoż wedle nowych przepisów wprowadzonych po aferze hazardowej grożą surowe kary - nawet kilkaset tysięcy złotych grzywny.

- Przecież absolutnie nie było naszą intencją reklamowanie hazardu. A zdjęcia piłkarzy dostaliśmy od organizatora rozgrywek, czyli hiszpańskiej ligi. Canal+ nie ma prawa ingerowania w wizerunek zawodników - mówi rzeczniczka Canal+ Agata Słaby.

Brak konsekwencji

Dlaczego Urząd Celny uznał, że Cristiano Ronaldo na billboardzie w koszulce z napisem "bwin" narusza przepisy ustawy, ale już ten sam piłkarz w tej samej koszulce pokazywany podczas transmisji telewizyjnych ustawy nie narusza? - pyta "Gazeta". Odpowiedzi na to pytanie brak. Podobnie, jak na pytanie co by się stało, gdyby Real, albo inna drużyna z logiem bukmachera na koszulkach (np. AC Milan) przyjechała na mecz do Polski. Wątpliwości te rozwieje zapewne dopiero nowe przepisy legalizujące internetowych bukmacherów, nad którymi pracuje Sejm.

bgr//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane