• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Celnicy mają nowego szefa

Celnicy mają nowego szefa
Foto: PAP/www.ic-szczecin.pl Foto: Jacka Dominika zastąpił Jacek Kapica

Jacek Kapica został w piątek szefem służby celnej. Zastąpił na tym stanowisku Jacka Dominika, który zrezygnował ze stanowiska - poinformował rzecznik Ministerstwa Finansów Jakub Lutyk.

Jacek Kapica był dotychczas szefem Izby Celnej w Szczecinie. Jacek Dominik pozostaje w Ministerstwie Finansów, a jego nowe obowiązki będą znane w przyszłym tygodniu.

Jak na razie Ministerstwo Finansów nie podaje powodów jego rezygnacji. - Powodów rezygnacji i mianowania nowego szefa służby celnej nie komentujemy - powiedział Lutyk. W ostatnich dniach media obwiniały Dominika o przyczynienie się do zamieszania na granicy wschodniej, spowodowane protestem celników. Jednak zdaniem rzecznika resortu miał on istotny udział w rozwiązaniu konfliktu z celnikami i ich związkami zawodowymi.

Jak zapewnił Lutyk, zmiana na stanowisku szefa służby celnej nie oznacza zmiany strategii negocjacji z celnikami. - Wszystkie propozycje złożone celnikom mające na celu rozwiązanie tych najbardziej palących problemów są jak najbardziej aktualne. Zmiana na stanowisku szefa Służby Celnej nic nie zmieni - dodaje.

O nowym szefie służby

Jacek Kapica jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Szczecińskiego, Podyplomowych Studiów Rachunkowości i Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej oraz Podyplomowych Studiów Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

W 1999 roku rozpoczął pracę w Głównym Urzędzie Ceł na stanowisku dyrektora Gabinetu Prezesa. Odpowiadał za wspomaganie kierownictwa GUC w zarządzaniu służbą, a także za projektowanie zmian struktury organizacyjnej administracji celnej.

Jak podaje resort finansów, Kapica nadzorował monitoring realizacji Strategii działania polskiej administracji celnej i prowadził jej modyfikacje w związku z wejściem Polski do Unii Europejskiej. W GUC przestał pracować po likwidacji urzędu w roku 2002.

Do Służby Celnej powrócił w marcu 2004 roku. W Ministerstwie Finansów zajmował się przeprowadzeniem audytu realizacji "Strategii działania polskiej administracji celnej 2004", a także kierował zespołem projektującym strategię Służby Celnej na lata 2005-2007. Uczestniczył także w projektowaniu zmian struktury organizacyjnej administracji celnej po wejściu Polski do UE.

mwr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane