• rozwiń
  • WIG20 2307.56 +1.36%
  • WIG30 2651.99 +1.40%
  • WIG 59556.15 +1.19%
  • sWIG80 11624.09 +0.53%
  • mWIG40 4058.56 +1.19%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:47

Dostosuj

"Celem tego planu jest przełom cywilizacyjny"

"Celem tego planu jest przełom cywilizacyjny"
Foto: TVN24 Foto: Boni o planie Tuska

- Te reformy mają nie tylko uporządkować system finansów publicznych, ale także pchnąć Polskę na ścieżkę szybkiego rozwoju w nadchodzącym dziesięcioleciu. Mają pomóc w dokonaniu przełomu cywilizacyjnego - mówi o Planie Rozwoju i Konsolidacji Finansów minister Michał Boni.

W poranku TVN24 Boni odpierał zarzuty opozycji i części komentatorów, że plan jest tak naprawdę, ponowieniem obietnic premiera Donalda Tuska z jego expose. - To co jest w planie jest realizacją zamierzeń z expose. Część ustaw jest już gotowa - zapewniał.

Pytany, dlaczego zatem reforma mundurówek ruszy dopiero w 2012 oprał: - Jesteśmy na etapie przeliczeń, a w przyszłym tygodniu ruszą rozmowy z partnerami społecznymi. Taki proces wymaga przygotowania, poza tym wciąż trwa proces profesjonalizacji armii - podkreślił.

"Najbidniejsi rolnicy nie ucierpią"

Boni odniósł się również do postawy PSL wobec planu. Koalicjant PO dystansuje się od jej zapowiedzi, szczególnie jeżeli chodzi o zmiany w KRUS. - Szanujemy i rozumiemy ich obawy. Wspólnie dyskutujemy różne możliwości zmian w KRUS - powiedział Boni. Jak podkreślił obecna propozycja nie uderzy w najbiedniejszych rolników. - W planie zapisaliśmy, że zaczniemy liczyć dochody. Jak ktoś ma niskie, to nie będziemy od niego wysokich podatków wymagać. Ponad 80 proc. gospodarstw ma dochody do 20 tys. rocznie i to jest fakt, więc konstrukcja tego całego rozwiązania musi polegać na tym, żeby nikogo kto ma niskie dochody nie obciążać i w tą stronę idziemy - zapewnił. Powiedział także, że ci rolnicy, których obejmie powszechny system ubezpieczeń społecznych, będą mogli korzystać z wszelkich ulg.

bgr ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane