• rozwiń
  • WIG20 2200.95 +0.54%
  • WIG30 2501.93 +0.53%
  • WIG 58144.64 +0.45%
  • sWIG80 11589.85 +0.23%
  • mWIG40 3798.73 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 17:15

Dostosuj

Cameron tnie naukę litościwie

Oszczędności w brytyjskim budżecie nie ominą nauki i badań naukowych, poinformowały we wtorek wieczorem agencję Reutera brytyjskie źródła rządowe. Cięcia w tych dziedzinach będą jednak stosunkowo łagodne.

Według źródła, na które powołuje się Reuters, gabinet Camerona, mimo planowanych oszczędności, chce jednak wspierać długoterminowy wzrost gospodarki, a ponieważ "nauka ma zasadnicza rolę do odegrania w (budowaniu) przyszłej prosperity" środki na nią przeznaczone zostały "relatywnie oszczędzone" - powiedział przedstawiciel rządu.

Dlatego też budżet na naukę zostanie zmniejszony realnie w ciągu najbliższych czterech lat o dziewięć proc. Większość resortów rządowych będzie musiała poczynić oszczędności rzędu 25 proc.

Cięcia i oszczędności

Rządowy plan oszczędnościowy, który ma zlikwidować strukturalny deficyt budżetowy, zaprezentuje w całości w środę minister finansów George Osborne.

Wcześniej we wtorek Cameron ogłosił w Izbie Gmin, że wydatki na obronę zmniejszą się na okres najbliższych czterech lat realnie o 8 procent, ale nie spadną poniżej zalecanego przez NATO progu 2 procent produktu krajowego brutto premier David Cameron.

Również we wtorek brytyjscy związkowcy ostrzegli rząd premiera Camerona, że nie będą się biernie przyglądać planowanym przez rząd drastycznym redukcjom wydatków w ramach ograniczania deficytu budżetowego.

mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane