• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Były prezes Polskiego Radia wygrał z PIP

Były prezes Polskiego Radia wygrał z PIP
Foto: TVN24 Foto: Wyrok na korzyść Czabańskiego

Krzysztof Czabański nie naruszył przepisów pracy, gdy pełnił funkcję prezesa Polskiego Radia - orzekł Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa. Przeciwnego zdania była Państwowa Inspekcja Pracy.

Poszło o pieniądze dla byłego szefa Trójki Krzysztofa Skowrońskiego, a konkretnie o formę wynagrodzenia - przypomina "Rzeczpospolita".

Skowroński w 2008 r. prowadził w Trójce kilka audycji, ale jednocześnie był dyrektorem radia i z tego tytułu przysługiwał mu ryczałt. Radio wypłacało mu zaś przez pomyłkę, równolegle, także wynagrodzenie w wierszówce.

PIP nie słuchała

Czabański uzgodnił ze Skowrońskim, że nadpłacona suma zostanie mu potrącona w ratach z kolejnych wypłat honorarium. Ale PIP po kontroli w radiu uznała to za wykroczenie i skierowała sprawę do sądu.

Zdecydowała się na to, nie wysłuchując Czabańskiego. Zarzuciła mu też kilka potrąceń, choć w czasie, gdy pełnił funkcję prezesa (od czerwca 2006 r. do zawieszenia go w listopadzie 2008 r.), były tylko dwa.

Skowroński: Lubię Czabańskiego

– Sąd stwierdził, że potrącenie nadpłaconej sumy było zasadne i odbyło się za zgodą dziennikarza – mówi "Rz" mecenas Piotr Sadownik, pełnomocnik byłego prezesa. Zarzuty wobec byłego prawnik mecenas ocenił ostro: - – Chodziło o wykreowanie medialnego newsa, że prezes radia łamie prawa pracownicze.

Sąd przesłuchał m.in. Skowrońskiego, który potwierdził, że zgodził się na potrącenia. Na rutynowe pytanie sądu, jaki ma stosunek do obwinionego (chodziło o ew. pokrewieństwo), dziennikarz, który miał być w ocenie PIP pokrzywdzony, odparł: "Lubię go".

//kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane