• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Były prezes "Bogdanki" doradcą konkurencyjnej firmy

Były prezes "Bogdanki" doradcą konkurencyjnej firmy

Mirosław Taras, były prezes spółki Lubelski Węgiel Bogdanka, został strategicznym doradcą Prairie Downs Metals Limited. Australijska spółka chce zbudować kopalnie węgla kamiennego właśnie w sąsiedztwie Bogdanki. Taras ma pomóc w prowadzeniu odwiertów poszukiwawczych surowca.

To jednak nie jedyne zadanie, które czeka byłego prezesa „Bogdanki”. Australijczycy chcą, by pomógł im on także w skompletowaniu dokumentów potrzebnych do uzyskania koncesji wydobywczej i dokumentowaniu złoża.

- Lubelskie zagłębie węglowe zawiera miliardy ton surowca, którego wydobycie może przynieść zyski i zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Polski oraz przyciągnąć do regionu inwestora, który zapewni nowe miejsca pracy – napisał w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej PDML Mirosław Taras.

Australijska spółka planuje poszukiwanie węgla na Lubelszczyźnie. Chodzi o tereny w pobliżu miejscowości: Cyców, Syczyn, Kopinia i Kulik, które znajdują się obok konkurencyjnej kopalni w Bogdance. Zasoby węgla ukryte pod ziemią szacowane są na 1,6 mld ton.

-  Doświadczenie Mirosława Tarasa ma szczególną wartość dla rozwoju naszego projektu – pisze w oświadczeniu Ben Stoikovich, prezes PDML.

Z "Bogdanki" do LPEC

Mirosław Taras pracował w kopani "Bogdanka" m.in. przy wydobywaniu węgla. W 2008 roku został prezesem zarządu spółki Lubelski Węgiel Bogdanka. To stanowisko pełnił do września 2012 roku. Obecnie jest prezesem Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (LPEC). Mirosław Taras zapowiedział, że nie zrezygnuje z kierowania LPEC, dopóki PDML nie rozpocznie budowy kopalni.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane