• rozwiń

Byczy zad powodem recesji?

Byczy zad powodem recesji?
Foto: sxc.hu Foto: Bombajski byk wzorowany jest na nowojorskim

Hinduscy maklerzy z giełdy w Bombaju przekonują, że znaleźli podłoże ostatnich spadków na światowych giełdach. Ich zdaniem, wszystkiemu winny jest brązowy posąg byka, którego zad wypięty jest w stronę bombajskiego parkietu.

Zdaniem maklerów z Bombajskiej Giełdy Papierów Wartościowych, sprawą powinni zająć się astrologowie lub religioznawcy. Handlujący na bombajskiej giełdzie twierdzą, że wypięty w stronę wejścia do budynku giełdy zad zwierzęcia jest co najmniej nieodpowiedni. Ponadto, według maklerów to właśnie on może leżeć u podstaw kryzysów, które w ostatnim czasie dotknęły światowe rynki.

A ostatnie spadki nie ominęły również Indii. Pech chciał, że nastąpiły one krótko po ustawieniu u stóp bombajskiej giełdy półtorametrowego posągu byka, który rzeczywiście stoi do wejścia tyłem. Figura stanęła 12 stycznia - tydzień później niektóre z indyjskich indeksów osiągnęły historyczne minima.

Kierownictwo giełdy nie planuje jednak na razie konsultacji z astrologami w tej sprawie.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane