• rozwiń

Bursztyn pod specjalnym nadzorem

Bursztyn pod specjalnym nadzorem
Foto: TVN24 Foto: Rzecznik targów Andrzej Mielcarek

Prawie 500 wystawców z 14 krajów uczestniczy w rozpoczętych we wtorek w Gdańsku XV Międzynarodowych Targach Bursztynu "Amberif 2008". To właśnie na tej imprezie ukradziono w ubiegłym roku klejnoty o wartości 1,5 mln dolarów.

Organizatorzy największej tego typu imprezy na świecie zapewniają jednak, że tegoroczne zabezpieczenia są lepsze niż w zeszłym roku. - Wystawca, którego w ubiegłym roku okradziono, w tym roku też

przyjechał - powiedział Andrzej Mielcarek, rzecznik prasowy targów. Monika Gajewska-Lewanowicz, jeden z wystawców potwierdza, że czuje się bezpieczniej. - System ochrony jest, wyraźnie widać na bramkach, że można wejść tylko na identyfikator - mówi.

Najlepszym dowodem zaufania wystawców do organizatorów jest wciąż rosnąca liczba odwiedzających. Od pierwszych targów "Amberif" w 1994 r. liczba uczestników tej imprezy wzrosła dziesięciokrotnie.

Gala bursztynu i seminarium naukowe

Wystawca, którego w ubiegłym roku okradziono, w tym roku też przyjechał

mielcarek od bursztynów

Podczas tegorocznej odsłony odbędą się liczne imprezy towarzyszące, m.in. posiedzenie Światowej Rady Bursztynu, Gala Mody i Bursztynu. Goście "Amberif 2008" będą mieli także okazję uczestniczyć w seminarium naukowym pt. "Inkluzje organiczne oraz znaleziska bursztynu i innych żywic kopalnych Europy".

W pierwszym dniu targów podpisany został list intencyjny dotyczący wspólnych działań na rzecz powstania i rozwoju Europejskiego Szlaku Kulturowego "Szlak Bursztynowy".

Impreza potrwa do soboty 15 marca.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane