• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Burger King dobry na kryzys

Burger King dobry na kryzys
Foto: TVN24 Foto: Fast foody zarabiają na kryzysie

Kryzys zjada pieniądze świata, a świat zjada hamburgery. Burger King, jedna z największych sieci fast food na świecie, zarobił w pierwszym kwartale 2009 roku 47 mln dol. - 15 proc. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Grupa obawia się jednak, że niejasna sytuacja na rynku oraz świńska grypa mogą negatywnie wpłynąć na branżę.

Burger King, podobnie jak jego konkurenci, radzi sobie z kryzysem bardzo dobrze. Powód jest dość prosty. Sieci fast food oferują tanie jedzenie, a w dobie spowolnienia gospodarczego ludzie chcą oszczędzać. Stąd są bardziej skłonni stołować się w miejscach, gdzie za jedzenie nie trzeba aż tyle płacić.

Ostatnie takie wyniki?

- Nadal mamy bardzo dobre wyniki, mimo wymagającego środowiska makroekonomicznego - powiedział John Chidsey, szef Burger King.

Dodał jednak, że martwi się spadającą sprzedażą w Niemczech oraz Meksyku. Przedstawiciele Burger Kinga uważają, że w drugim kwartale roku wyniki firmy nie będą już tak dobre. Bo jakkolwiek kwartalne wyniki okazały się świetne, to jest to zasługa stycznia i lutego. Marzec był już gorszy. Burger King obawia się także potencjalnych wpływów świńskiej grypy na ich branżę.

mkg//kwj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane