• rozwiń
  • WIG20 2194.49 -0.48%
  • WIG30 2494.55 -0.45%
  • WIG 58109.18 -0.32%
  • sWIG80 11614.63 -0.12%
  • mWIG40 3807.68 -0.33%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:45

Dostosuj

Bułgarski fiskus atakuje z powietrza

Bułgarski fiskus atakuje z powietrza
Foto: Wikipedia Foto: Bułgarscy bogacze potrafili ukryć przed fiskusem wille z basenem i polem golfowym

Nieistniejące w dokumentacji lokalnych władz ogromne budynki, baseny i tereny golfowe - wszystko to odkryli bułgarscy inspektorzy podatkowi na przedmieściach Sofii. Kontrola była nietypowa, bo przeprowadzona... z powietrza. Okazało się, że luksusowe dzielnice kryły wiele niespodzianek ukrytych przed fiskusem.

Wcześniejsza przechadzka inspektorów w dzielnicach pod górą Witosza w Sofii pokazała, że wiele domów nie jest zarejestrowanych i według dokumentacji w ogóle nie istnieje. Co dokładnie znajduje się w posiadłościach, nie sposób było ustalić z powodu otaczających je wysokich murów.

Latająca nemezis

Szef urzędu podatkowego Krasymir Stefanow zwrócił się więc do ministerstwa transportu o wypożyczenie śmigłowca, aby sfilmować z powietrza dzielnicę zamieszkaną przez bardzo majętnych ludzi.

Lot nad Sofią wprawił w zdumienie inspektorów podatkowych. Ich oczom ukazały się dziesiątki willi, basenów, prywatnych dróg, kortów tenisowych i terenów do mini-golfa, których na planach miasta nie ma.

Część budynków nie jest zapisana w dokumentach miejscowych urzędów i nie płacono za nie podatków, ani opłat komunalnych. Z kolei inne budynki zapisane były jako pomieszczenia służbowe, za budowę których otrzymuje się zwrot podatku VAT.

Teraz na podstawie zdjęć z powietrza zostanie opracowana mapa i rozpoczną się weryfikacje zeznań podatkowych właścicieli nieruchomości. - Dla naszego urzędu nie każdy właściciel dużego majątku jest przestępcą. Jedyne, co nas interesuje, to czy ci ludzie zadeklarowali swoje rzeczywiste dochody i zapłacili za nie należne podatki - stwierdził Stefanow.

mk/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane