• rozwiń
  • WIG20 2089.23 -0.69%
  • WIG30 2391.32 -0.62%
  • WIG 55792.84 -0.45%
  • sWIG80 11542.25 -0.37%
  • mWIG40 3742.29 -0.29%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:00

Dostosuj

Bugaj odwołałby Rostowskiego

Bugaj odwołałby Rostowskiego
Foto: TVN24 Foto: Ryszard Bugaj krytykuje ministra finansów

- Liczba nietrafionych prognoz ministra finansów jest porażająca. Od dawna szukałbym kogoś na miejsce Jacka Rostowskiego - tak w RMF FM doradca ekonomiczny prezydenta Ryszard Bugaj doradzał premierowi. Jego zdaniem deficyt budżetowy wyniesie 30-40 mld zł i należy szukać nowych źródeł dochodów. Gdzie? W kieszeniach bogatych rolników i bogatych przedsiębiorców.

Prezydencki doradca pytany czy zgadza się z opinią PiS, że minister Rostowski jest specjalistą od pisania literatury science-fiction, przyznał że rzeczywiście odnosi takie wrażenie. - Poniósł tyle porażek, jeżeli chodzi o prognozy… Ja rozumiem, że jest dużo niepewności, więcej niż przeciętnie. Tym niemniej ilość nietrafionych prognoz ministra jest porażająca - stwierdził. Jak dodał, "mamy obecnie czasy, kiedy człowiek powinien być bardzo pragmatyczny". - Natomiast on [Rostowski - red.] ma niesłychanie mocne ideologiczne fundamenty i się ich trzyma - ocenił.

Ryszard Bugaj pytany czy rząd oszukuje Polaków, odparł, że jeśli chodzi o budżet to rzeczywiście tak jest. - Moim zdaniem najgorsza wersja jest taka, że rząd ulega własnej iluzji. To było kiedyś u schyłku czasów komunistycznych, gdzie oni wierzyli we własną propagandą. To byłaby najgorsza wersja, ale nie jest też dobra wersja, jeżeli rząd ma świadomość, co się dzieje z budżetem państwa i nie mówi tego jasno, próbuje grać, dlatego że oszukuje. Wie pan, budżet to jest cała wielka machina instytucji, które muszą jakoś planować swoje życie, swoje wydatki, i będą racjonalne, jeżeli będą miały mniej niepewności - tłumaczył na antenie RMF FM.

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane