• rozwiń

Buffet: Upadek euro? To możliwe

Buffet: Upadek euro? To możliwe
Foto: TVN CNBC / fot. PAP/EPA Foto: Warren Buffet: Upadek euro nie jest niemożliwy

Znany na świecie inwestor Warren Buffet uważa, że ewentualny upadek europejskiej waluty wcale "nie jest nie do pomyślenia". Przywódcy państw Unii Europejskiej właśnie w Brukseli rozpoczynają swój szczyt, na którym będą rozmawiać głównie o pakcie na rzecz euro, który ma przywrócić zaufanie do wspólnej waluty.

- Wiem. ze wielu ludzi uważa, iż rozpad strefy euro jest nie do pomyślenia. Ja jednak myślę, że jest to możliwe, sądzę, że trzeba będzie jeszcze włożyć mnóstwo wysiłku, żeby do tego nie dopuścić - powiedział Buffet przed kamerą telewizji CNBC.

Zaznaczył jednak, że nadal wierzy w to, iż zostanie podjęty wielki wysiłek aby zachować europejską walutę. Jego zdaniem państwa peryferyjne, takie jak Portugalia, muszą znaleźć sposób na rozwiązanie kryzysu swoich finansów.

- Nie może być tak, że 3 albo 4 państwa jadą na gapę kosztem pozostałych członków strefy euro. To nie może się udać w dłuższym okresie. Te kraje muszą zbilansować swoją politykę fiskalną - stwierdził słynny inwestor.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane