• rozwiń

Buffet robi zakupy

Buffet robi zakupy
Foto: TVN24 Foto: Warren Buffet inwestuje, gdy akcje są tanie

Co kupuje guru inwestorów i jeden z najbogatszych ludzi na świecie Warren Buffet? W III kwartale dokupił akcje koncernów paliwowych Nestle i Exxon Mobil - poinformowała amerykańska komisja papierów wartościowych SEC.

Firma inwestycyjna Buffeta Berkshire Hathaway podała, ze ma 3,4 miliona amerykańskich kwitów depozytowych reprezentujących akcje Nestle o wartości 144,7 milionów dolarów i 1,28 milionów akcji Exxon Mobil, wartych 87,6 miliona dolarów.

Jednocześnie Buffett zwiększył dwukrotnie swoje udziały w Wal-Mart, czyli największej na świecie sieci sprzedaży detalicznej.

Warren Buffet znany jest z tego że kupuje akcje nawet wtedy, gdy większość inwestorów uważa że sytuacja na rynku jest niekorzystna. Świadczy o tym jedno z jego ulubionych powiedzień: Lepiej kupić świetną spółkę za rozsądne pieniądze, niż rozsądną spółkę po wspaniałej cenie.

SEC podała również, że Berkshire Hathaway zmniejszył zaangażowanie w kompanii naftowej ConocoPhillips i agencji ratingowej Moody's.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane