• rozwiń
  • WIG20 2200.95 +0.54%
  • WIG30 2501.93 +0.53%
  • WIG 58144.64 +0.45%
  • sWIG80 11589.85 +0.23%
  • mWIG40 3798.73 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 17:15

Dostosuj

Budżet zgarnie 2 mld zł z resztówek?

Budżet zgarnie 2 mld zł z resztówek?
Foto: sxc.hu Foto: Ile zarobi Skarb Państwa na resztówkach?

Skarb Państwa może liczyć na niemal 2 mld zł ze sprzedaży resztówek, czyli mniejszościowych pakietów akcji firm znajdujących się w rękach państwa - pisze "Rzeczpospolita". Zdaniem gazety, zainteresowanie tymi akcjami na rynku jest ogromne.

Jak pisze "Rz" Skarb Państwa, sprzedając pakiet akcji Pekao, rozbudził nadzieje inwestorów na pozostałe mniejszościowe pakiety akcji. – Z informacji, jakie mamy od domów maklerskich, wynika, że cały czas zgłaszają się inwestorzy chętni na zakup 23 resztówkowych pakietów spółek notowanych na GPW – mówi „Rz” wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.

Najwięcej napływających zgłoszeń – i to do wszystkich domów maklerskich – dotyczy akcji Mondi Świecie, producenta papieru. Sporym zainteresowaniem cieszą się też dwie inne duże resztówki – BZ WBK i Citi Handlowego - pisze "Rz".

Czekając na hossę

Ministerstwo zamierza szybko sprzedać akcje firm, na które jest popyt. – Ostatnie trzy dni nie były udane (na giełdzie – przyp. red), więc wstrzymywaliśmy się z kolejnymi transakcjami, ale gdy tylko sytuacja zmieni się na korzyść, będziemy je realizować – dodaje Leszkiewicz.

Wcześniej na łamach „Rz” przedstawiciele resortu skarbu mówili o tym, że na razie ze względu na niską wycenę akcji Telekomunikacji Polskiej największa resztówka pozostająca w rękach rządu nie zostanie sprzedana. Wartość rządowego pakietu w TPSA to 846 mln zł.

bgr/iga/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane