• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Brytyjska sieć kin przejmie akcje Multikina. "To strategiczny krok"

Brytyjska sieć kin przejmie akcje Multikina. "To strategiczny krok"
Foto: tvn24 Foto: Multikino jest obecnie drugim co do wielkości operatorem multipleksów w Polsce

Brytyjska sieć kin Vue Entertainment nabędzie 100 proc. akcji, jakimi dysponuje Multikino S.A., wiodący operator kinowy w Polsce. Informację ogłosiły Vue Entertainment, Grupa ITI i AREA Property Partners.

Transakcja zostanie zrealizowana po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - napisano w komunikacie.

Światowy standard na najwyższym poziomie

- Od momentu otwarcia pierwszego multipleksu w roku 1998 Multikino promowało najwyższe standardy na rynku kinowym oraz w zakresie zarządzania, budując pozycję najbardziej innowacyjnej sieci kinowej w Polsce - powiedział Wojciech Kostrzewa, prezes i dyrektor grupy ITI.

- Jesteśmy dumni mogąc ogłosić włączenie Multikina do sieci kinowej Vue Entertainment, która będzie wspierać i rozwijać wysokie standardy Multikina - stwierdził także.

Z niecierpliwością czekamy na chwilę, kiedy będziemy mogli jeszcze w tym roku powitać Multikino jako nowego członka rodziny Vue i mamy nadzieję kontynuować budowę firmy na solidnych fundamentach położonych przez ITI.

Tim Richards, dyrektor generalny Vue Entertainment

Dla Tima Richardsa, dyrektora generalnego Vue Entertainment, "przejęcie Multikina to strategiczny krok na drodze rozszerzania portfolio Vue i jego ekspansji na skalę międzynarodową".

- Multikino jest najbardziej rozpoznawalną i lubianą marką kinową w Polsce. Ze swoimi najnowocześniejszymi kinami wielosalowymi wyposażonymi w wyjątkowo komfortowe fotele oraz doświadczonym zespołem zarządzającym, stanowi doskonałe uzupełnienie naszego istniejącego portfolio biznesowego w Europie - powiedział.

I dodał: - Z niecierpliwością czekamy na chwilę, kiedy będziemy mogli jeszcze w tym roku powitać Multikino jako nowego członka rodziny Vue i mamy nadzieję kontynuować budowę firmy na solidnych fundamentach położonych przez ITI.

Dwa giganty

Multikino otworzyło pierwszy multipleks w Polsce w Poznaniu w 1998 roku i jest obecnie drugim co do wielkości operatorem multipleksów w Polsce. Zarządza siecią 28 kin z 231 ekranami w 22 miastach w Polsce oraz 2 multipleksami z 15 ekranami w krajach nadbałtyckich. Od roku 2011 cała sieć kin Multikina oferuje widzom cyfrową jakość projekcji.

Vue Entertainment to światowej klasy operator i deweloper najnowocześniejszych kin wielosalowych, posiada 116 kin z ponad 1,075 ekranami w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Irlandii, Danii, Portugalii i na Tajwanie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane