• rozwiń

Brytyjczyku, hoduj pszczoły!

Brytyjczyku, hoduj pszczoły!
Foto: sxc.hu Foto: Brytyjskie miasta idealnym terenem do hodowli pszczół? (n/z pszczoła zbierająca pyłek z kwitnąccego kwiatu)

Hodujcie pszczoły - wzywa mieszkańców brytyjskich miast rządowa agencja do spraw środowiska. Według niej, to szansa na zahamowanie spadku populacji owadów, który zagraża brytyjskim zbiorom. Według jej szacunków, w ciągu ostatnich dwóch lat na Wyspach zniknęło 10-15 procent pszczelich rodzin.

Brytyjska agencja wyliczyła wartość pszczelej pracy przy zapylaniu roślin na 100-200 milionów funtów rocznie. Przy tej sumie wartość wytworzonego przez nie miodu wygląda niemal symbolicznie: to od 10 do 30 milionów funtów.

Owadów, którym szkodzi chemia używana w rolnictwie oraz choroby i pasożyty (przede wszystkim warroza), jest jednak coraz mniej.

Ul na balkonie

Ratunku dla pszczelej populacji brytyjska agencja upatruje w hodowli pszczół... w miastach. Jak tłumaczy, ule mogą być umieszczane na dachach i balkonach domów.

Agencja przekonuje, że pszczoły latają na wysokości pięciu metrów i nie stwarzają zagrożenia dla ludzi. Chcąc dać Brytyjczykom dobry przykład, założyła już hodowlę pszczół na swym budynku w londyńskim City.

Korzystając z rozgłosu wokół miejskiej hodowli pszczół, swoją propozycję dla Brytyjczyków przedstawia firma Omlet, która proponuje plastikowe ule, ponoć idealne do umieszczenia na balkonie.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane