• rozwiń
  • WIG20 2102.23 +1.85%
  • WIG30 2406.14 +1.71%
  • WIG 56035.15 +1.46%
  • sWIG80 11616.48 +0.39%
  • mWIG40 3778.54 +0.59%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Bruksela zgadza się na pomoc dla łódzkiego Della

Bruksela zgadza się na pomoc dla łódzkiego Della
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Unia Europejska pomoże stworzyć w Łodzi nowe miejsca pracy

Komisja Europejska zgodziła się na pomoc publiczną na rozbudowę zakładu komputerowego koncernu Dell w Łodzi. Firma ma otrzymać dofinansowanie w wysokości 54,5 mln euro, będzie także zwolniona z podatków. Spółka zamierza otworzyć nowy zakład produkcyjny, gdzie powstanie 3 tysiące miejsc pracy.

- Dell zatrudnia w tej chwili 1900 osób - poinformował Rafał Branowski, rzecznik prasowy Dell Polska w TVN CNBC Biznes.

- Jak będzie wyglądała przyszłość nie wiemy, to zależy od zamówień klientów. Nie chcemy gdybać na temat przyszłości. Zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja na rynku i będziemy odpowiednio wprowadzali zarówno produkcję, jak i zatrudnienie. Dopiero wtedy będziemy wiedzieli, ile powstanie miejsc pracy - mówił Branowski.

Według rzecznika, zatrudnienie znajdą przede wszystkim pracownicy produkcyjni, składający komputery. - Zdolności manualne będą więc na pierwszym miejscu - dodał Branowski.

Ważniejsze miejsca pracy

Dell z satysfakcją przyjął decyzję Komisji Europejskiej. - Cieszymy się, że decyzja jest dla nas pozytywna, liczymy że pozostałe procedury przebiegną bez przeszkód - skomentował rzecznik Della.

Komisarz ds. konkurencji Neellie Kroes argumentowała decyzję Komisji Europejskiej: - Z naszej oceny wynika, że wkład tego projektu w rozwój regionalny oraz tworzenie nowych miejsc pracy w znajdującym się w trudnej sytuacji regionie Polski jest większy niż jego potencjalne negatywne skutki - stwierdziła Kroes. - W przypadkach takich jak ten, w których istnieje wysokie ryzyko zakłócenia konkurencji lub utraty pracy w innych państwach członkowskich, przed podjęciem decyzji musimy przeprowadzić jednak szczegółową analizę ekonomiczną rynku i wpływu pomocy - zaznaczyła przy tym komisarz ds. konkurencji.

Koszty całej inwestycji Dell Products Poland to 189,58 mln euro, więc pomoc UE wynosić będzie ponad 1/4 kosztów.

ktu/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane