• rozwiń

Temat: Brazylia

Brazylia szacuje koszt letnich igrzysk - to ponad 2 mld dolarów. Na razie

Foto: PAP/EPA Foto: Brazylia szacuje koszty przygotowań do letnich igrzysk olimpijskich w 2016 r

Rząd Brazylii wyda 2,3 mld dolarów na projekty związane tylko i wyłącznie z przygotowaniem letnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Według szacunkowych danych Publicznego Urzędu Olimpijskiego, wydatki objęły projekty zarówno finansowane w partnerstwie publiczno-prywatny, jak i przez rząd.

Całościowe dane mają zostać zweryfikowane w marcu, nie obejmują takich projektów jak porty lotnicze, które nie będą służyć jedynie do celów organizacji Igrzysk.

Wzrost kosztów

Jak poinformowali ostatnio urzędnicy, budżet operacyjny na igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie skoczył 27 proc. od wcześniejszych szacunków. Wśród powodów wzrostu wymieniane są inflacja i koszty nowych technologii.

Według pierwotnych założeń, jedna czwarta budżetu operacyjnego miała pochodzić ze źródeł rządowych, jednak już teraz wiadomo, że będzie to mniejsza kwota.

Igrzyska w Rio de Janeiro (5-21 sierpnia 2016 roku) będą pierwszymi rozgrywanymi w Ameryce Południowej. Ceremonie otwarcia i zamknięcia odbędą się na słynnym stadionie Maracana.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane