• rozwiń
  • WIG20 2225.37 -0.20%
  • WIG30 2527.10 -0.17%
  • WIG 58833.13 -0.03%
  • sWIG80 11678.07 +0.63%
  • mWIG40 3796.82 -0.03%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:39

Dostosuj

Brazylia: mamy nowe, gigantyczne złoża ropy

Brazylia: mamy nowe, gigantyczne złoża ropy
Foto: TVN24 Foto: Dzięki odkryciu Brazylia dołączy do naftowych potentatów

Dzięki odkryciu nowych złóż ropy naftowej, zasoby tego surowca w Brazylii zwiększyły się o 40 procent - poinformowali przedstawiciele rządu. Ma to umożliwić Brazylii eksport nadwyżek ropy.

Państwowy potentat paliwowy Pertobras poinformował, że odkryte niedaleko wybrzeża Brazylii złoża ropy szacowane są na 5 do 8 miliardów baryłek. Do tej pory kraj miał rezerwy na poziomie 14,4 miliardów baryłek, co plasowało go na 17. miejscu na świecie. Nowo odkryte złoża przesuwają Brazylię o dziewięć pozycji wzwyż.

- Rezerwy Brazylii znajdą się gdzieś na poziomie pomiędzy tymi należącymi do Nigerii i Wenezueli - powiedział prezydent Petrobrasu Sergio Gabrielli. - To potwierdzone, nie będziemy już dłużej "średniakiem" dążącym do samowystarczalności i niewiele eksportującym - dodała doradczyni prezydenta Brazylii Dilma Rousseff.

Na obszarze, gdzie znajdują się odkryte złoża, morze ma głębokość ponad 2 tysięcy metrów. Potem nafciarze muszą przebić się jeszcze przez 3 tys. metrów piasku i skał oraz kolejne 2 tys. metrów soli. Ale Petrobras uznawany jest za światowego lidera jeśli chodzi o wydobycie ropy w ekstremalnych warunkach.

Informacja o nowych złożach pojawia się w czasie gdy światowe ceny ropy naftowej biją kolejne rekordy, zbliżając się do psychologicznej bariery 100 dolarów za baryłkę.

jak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane