• rozwiń

Temat: Ukraina

Branson, Unilever, eBay, WhatsApp i PayPal wzywają do "kompromisu" ws. Ukrainy

Branson, Unilever, eBay, WhatsApp i PayPal wzywają do "kompromisu" ws. Ukrainy
Foto: CC BY SA Wikipedia/ BingNorton Foto: Wśród sygnatariuszy listu są przedstawiciele największych firm

Miliarder Richard Branson i 15 najpotężniejszych biznesmenów na świecie chce zakończyć konflikt między Rosją i Ukrainą. List otwarty w tej sprawie podpisali też rosyjscy i ukraińscy przedsiębiorcy.

W liście otwartym zamieszczonym na stronie internetowej Virgin Branson i inne firmy wagi ciężkiej jak Unilever, eBay, WhatsApp i PayPal podkreślają, że chcą pomóc znaleźć pokojowe rozwiązanie kryzysu.

"Jako liderzy biznesu zainteresowani prowadzeniem działalności w Rosji, na Ukrainie i na Zachodzie, zachęcamy nasze rządy do kompromisu i znalezienia pokojowego rozwiązania obecnego konfliktu. Chcielibyśmy zaoferować takie wsparcie jak możemy, aby pomóc w rozwiązaniu tego brutalnego konfliktu" - głosi list.

Rozmowa najważniejsza

Wśród innych poza Bransonem sygnatariuszy listu znaleźli się Ratan Tata, laureat Nagrody Nobla Muhammed Yunus, były prezydent eBay Jeff Skoll oraz rosyjscy i ukraińscy biznesmeni z pierwszej dziesiątki najbogatszych.

Sygnatariusze listu mają nadzieję, że uda się uniknąć nowego scenariusza zimnej wojny. - Rozmowy, a nie konflikt są w tym momencie kluczowe - podkreślają.

Dwa tygodnie temu Rosja wprowadziła roczny zakaz importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, Unii Europejskiej, Australii, Kanady oraz Norwegii.

To odpowiedź Rosji na wcześniej nałożone na nią sankcje USA oraz UE. Wcześniej, 1 sierpnia Rosja wprowadziła embargo na niektóre owoce i warzywa z Polski. Do embarga nie przyłączyły się Białoruś i Kazachstan, które wraz z Rosją tworzą Unię Celną.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane