• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

BP płaci za katastrofę

BP płaci za katastrofę
Foto: TVN24 Foto: Do tej pory BP wydał 6 mld dolarów na usuwanie skutków wycieku ropy

Poszkodowani przez wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej mogą już składać wnioski o odszkodowania. BP zarezerwowało na ten cel 20 miliardów dolarow.  Osoby prywatne mogą dostać odszkodowanie dwa dni po złożeniu wniosku, firmy - po tygodniu.

Według wyznaczonego przez rząd Stanów Zjednoczonych zarządcy funduszu, osoby, które złożą wnioski, mogą liczyć na wyższe odszkodowania, niż w gdyby zdecydowały się wnieść sprawę do sądu.

Poszkodowani, którzy złożą wnioski w ciągu sześciu miesięcy będą mogli jednak skorzystać i z odszkodowania, i z pomocy sądu. Po tym terminie pozwanie BP przez wnioskujących nie będzie już jednak możliwe. Brytyjska spółka naftowa pod naciskiem Białego Domu zgodziła się w czerwcu powołać 20-miliardowy fundusz, który ma pokryć straty związane z wyciekiem ropy. Katastrofa ekologiczna w Zatoce Meksykańskiej uderzyła najsilniej w firmy połowowe i branżę turystyczną.

Do największej w dziejach katastrofy ekologicznej doszło 20 kwietnia. Na platformie BP w Zatoce meksykańskiej wybuchł pożar, a następnie ropa zaczęła wyciekać do oceanu. Do tej pory usuwanie jej skutków kosztowało brytyjski koncern 6 miliardów dolarów.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane