• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Bój o badania internetu

Bój o badania internetu

Nasza–Klasa i GG Network chcą odebrać kontrolę nad rynkiem badań internetu pięciu największym portalom. I zapowiadają stworzenie konkurencji dla Polskich Badań Internetu - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak pisze "DGP", obecnie Onet, Wirtualna Polska, Interia, Agora oraz Presspublika za pośrednictwem spółki Polskie Badania Internetu kontrolują metodologię badań internetu o nazwie Megapanel.

– Te grupy tworzą standard badania, które działa na ich korzyść, bez uwzględniania zdania większości – oskarża Krzysztof Łada, szef reklamy GG Network.

Wtórują mu przedstawiciele Naszej Klasy, którzy twierdzą, że w rzeczywistości mają więcej użytkowników, niż pokazuje badanie. Poza tym skarżą się, że Megapanel nie uwzględnia liczby użytkowników wideo i radia w internecie.

Gra o dużą kasę

Zarzutów nie rozumie prezes PBI Andrzej Garapich. – W Megapanelu Nasza-Klasa i Allegro wyprzedzają wszystkie portale poza Onetem, a GG Network zajmuje miejsce w połowie pierwszej dwudziestki. Czy tak wygląda dyskryminacja? – pyta w rozmowie z "DGP".

Same portale zarzutów oficjalnie nie komentują. – Zapraszaliśmy innych graczy do PBI. Gdy przychodzi do podziału kosztów, chętnych nie ma – mówi gazecie członek zarządu jednego z portali.

Gra toczy się przede wszystkim o pieniądze z reklam. Ich podział odbywa się według pozycji zajmowanych przez wydawców w Megapanelu - podkreśla "DGP".

bgr ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane