• rozwiń

Bogdanka wyemituje obligacje za 600 mln zł. Jest umowa z bankami

Bogdanka wyemituje obligacje za 600 mln zł. Jest umowa z bankami
Foto: lw.com.pl Foto: Program podzielony jest na dwie transze, każda do kwoty 300 mln zł

Bogdanka zawarła z Pekao SA i BGK umowę dotyczącą emisji obligacji do kwoty 600 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

"Na podstawie umowy spółka zamierza ustanowić program emisji obligacji, który przewiduje emisje obligacji przez spółkę w wielu seriach (...) do kwoty 600 mln zł, stanowiącej maksymalną dopuszczalną łączną wartość wyemitowanych i niewykupionych obligacji" - napisano w raporcie.

Program podzielony jest na dwie transze, każda do kwoty 300 mln zł.

Na zadłużenie

Cel emisji to pozyskanie środków na zrefinansowanie istniejącego zadłużenia, finansowanie bieżącej działalności spółki i inwestycje.

Pierwsza emisja w ramach pierwszej transzy ma zostać przeprowadzona nie później niż 30 czerwca 2015 roku, a w transzy drugiej nie później niż 30 czerwca 2016 roku.

"Okres obowiązywania programu rozpoczyna się w dniu podpisania umowy i kończy się: dla transzy 1 w dniu 31 grudnia 2019 roku, dla transzy 2 w dniu 31 grudnia 2020 roku" - napisano w komunikacie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane