• rozwiń
  • WIG20 2230.51 +0.20%
  • WIG30 2525.73 +0.09%
  • WIG 58696.92 +0.13%
  • sWIG80 11609.01 +0.19%
  • mWIG40 3734.03 -0.40%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:50

Dostosuj

Bogaty pomaga jeszcze bogatszemu

Bogaty pomaga jeszcze bogatszemu
Foto: PAP/EPA Foto: Warren Buffet już po raz kolejny inwestuje w ofiarę kryzysu finansowego

General Electric otrzyma zastrzyk finansowy wysokości co najmniej 15 mld dolarów. 12 miliardów ma pochodzić z publicznej emisji akcji. Trzy kolejne zainwestuje Warren Buffet, kupując uprzywilejowane akcje koncernu.

GE chce pozyskać co najmniej dwanaście miliardów dolarów (8,5 mld euro) z publicznej emisji nowych akcji. Akcje uprzywilejowane koncernu nabędzie ponadto holding Buffetta - za 3 mld dolarów z gwarantowaną dywidendą wysokości dziesięciu procent. Ponadto Buffett zagwarantował sobie opcje na wykup akcji za kolejne trzy miliardy dolarów w ciągu kolejnych pięciu lat.

Nadal bardzo bogaty

W bieżącym roku koncern GE stracił na wartości ponad 30 procent, ale mimo tego nadal zaliczany jest do najdroższych przedsiębiorstw na świecie

ge

W miniony czwartek GE niespodziewanie ostrzegł o spadku zysków. Działalność bankowa GE ponosi straty z powodu turbulencji na rynku finansowym i poważnie obciąża koncern.

Generał Electric chce zmniejszyć swoją zależność od tego sektora. W bieżącym roku koncern stracił na wartości ponad 30 procent, ale mimo tego nadal zaliczany jest do najdroższych przedsiębiorstw na świecie.

Falowanie i spadanie

Po zapowiedziach podniesienia kapitału akcje GE zmniejszyły w środę swoje wcześniejsze straty i przez pewien czas były nawet na plusie.

GE to symbol amerykańskiego biznesu. Jestem pewien, że w przyszłości będzie odnosił sukcesy

Warren Buffet, jeden z najbogatszych ludzi świata

Później jednak kurs akcji spadł ponownie, z powodu pojawiających się spekulacji o możliwych jeszcze większych problemach koncernu. Znajdujący się pod presją szef koncernu Jeff Immelt powiedział, że koniunkturalne warunki ramowe pozostają zmienne.

To już kolejna pomoc...

Po raz kolejny legendarny amerykański inwestor Warren Buffett został jednym z największych kredytodawców. We wrześniu należący do niego holding Berkshire Hathaway zainwestował w osłabiony kryzysem amerykański bank Goldman Sachs pięć miliardów dolarów, także w formie akcji uprzywilejowanych i gwarantowanej dywidendy.

... ale nie bezinteresowna

Obserwatorzy rynku ocenili to jako sygnał nadziei dla branży finansowej,

We wrześniu należący do Buffeta holding Berkshire Hathaway zainwestował pięć miliardów dolarów w bank Goldman Sachs

buff

jednocześnie także jako lukratywny interes dla odnoszącego sukcesy inwestora, który należy do najbogatszych ludzi na świecie.

Podobnie jak GE, osłabione kryzysem finansowym liczne firmy na całym świecie starają się pozyskać świeży kapitał. Pod koniec nadchodzącego tygodnia General Electric przedstawi wyniki za trzeci kwartał.

kap//kwj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane