• rozwiń

Bochniarz: rząd nie powinien składać górnikom wielu obietnic

Bochniarz: rząd nie powinien składać górnikom wielu obietnic Odtwórz: Bochniarz: rząd nie powinien składać górnikom wielu obietnic
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 BiS Foto: Gościem magazynu "Świat" była Henryka Bochniarz | Video: Bochniarz: rząd nie powinien składać górnikom wielu obietnic

- Górnicy chcą załatwienia swojej sprawy, ale nie do końca wierzą, że im się to uda, więc pozostaje im eskalacja i nacisk - uważa Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Zdaniem Bochniarz, jednym z wyzwań dla premier Ewy Kopacz jest "nowa perspektywa finansowa UE". - Teraz trwa etap negocjowania wielu szczegółów, a ta wielka wynegocjowana kwota musi przełożyć się na racjonalne wydawanie pieniędzy - powiedziała. Przypomnijmy, na lata 2014-2020 Polska ma dostać ponad 80 mld euro.

Czy ekipa Kopacz będzie wiedziała, jak je wydać? - Jej ministrom trzeba dać szansę - stwierdziła Bochniarz i zaznaczyła, że rząd nie powinien składać wielu obietnic różnym grupom zawodowym, w tym górnikom. - To nie jest właściwa metoda. Tym wszystkim, którym się coś obiecuje, a potem nie dotrzymuje słowa, robi się wielką krzywdę - mówiła. - Ja bardzo bym się bała obietnic, nie ma nic gorszego niż wyciszanie konfliktu przez mówienie, że każdy coś dostanie. Nawet w rodzinie patrzy się na to, na co nas nie stać - tłumaczyła. W jej opinii górnicy, "chcą załatwienia sprawy, ale nie do końca wierzą, że im się to uda, więc pozostaje im eskalacja i nacisk".

Odprawy w państwowych spółkach

Gościni magazynu "Świat" odniosła się także do sprawy wysokiej odprawy dla minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak. - Jeśli taka była z nią umowa, to nie rozumiem, dlaczego ktoś od niej odchodzi - oświadczyła. Według niej "jeśli chcemy ściągnąć najlepszych ludzi" to wynagrodzenia muszą być wysokie. - Jeśli nie potrafimy ustalać zasad wynagradzania członków zarządu i rekrutacji do spółek Skarbu Państwa, to wystawia to najgorsze świadectwo ich właścicielowi - dodała.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane