• rozwiń

Bo mapa nie była lotnicza...

Bo mapa nie była lotnicza...
Foto: sxc.hu Foto: Bo mapa nie była lotnicza...

Bruksela żąda od polskich władz zwrotu około 400 mln złotych - dowiaduje się "Rzeczpospolita". Jak twierdzi gazeta, decyzja już zapadła, ale nie została jeszcze publicznie ogłoszona. Poszło o nieprawidłowości przy wypłatach unijnych dopłat bezpośrednich dla rolników.

Jak zauważa "Rz", będzie to pierwsza tak poważna kara, jaką Polska ma zapłacić do unijnej kasy.

Bruksela uznała, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłacając unijne dotacje w latach 2005-2006 nie stosowała w pełni mapy lotniczej gospodarstw rolnych. To zaś oznacza złamanie unijnego prawa. Agencja nie zdążyła wdrożyć na czas potrzebnych technologii geograficznych systemów informacyjnych.

- Nałożenie kar oznacza stratę dla budżetu, ale nie będzie miało skutków dla rolników - zapewnia gazetę minister rolnictwa Marek Sawicki.

W rozmowie z TVN CNBC Biznes minister rolnictwa Marek Sawicki zapowiedział, odwołanie od Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Jego zdaniem naliczanie kary ryczałtem od pełnej kwoty dopłat jest niesprawiedliwe, bo uchybienia dotyczą tylko województwa warmińsko-mazurskiego oraz części województwa podlaskiego.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane