• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Blockbuster jest bankrutem

Blockbuster jest bankrutem
Foto: Wikipedia Foto: Firma zapowiada, że to nie koniec jej działalości

Amerykańska sieć wypożyczalni filmów Blockbuster ogłosiła w czwartek niewypłacalność, zwracając się o ustawową ochronę przed wierzycielami. Długi firmy przekraczają miliard dolarów.

Sieć Blockbuster, która już od kilku lat zmaga się z problemami finansowymi zapewniła, że około trzy tysiące wypożyczalni będzie w dalszym ciągu funkcjonować normalnie. Nie zostanie zawieszona także działalność internetowa.

Powolne tonięcie

Przedstawiciele firmy mają nadzieję, że ogłoszenie niewypłacalności i zwrócenie się o ochronę przed wierzycielami pozwoli im na gruntowną restrukturyzację.

- Proces, który ogłosiliśmy dzisiaj, pozwoli w optymalnym stopniu podwyższyć kapitał firmy i zapewnić Blockbusterowi pozycję w przyszłości - powiedział w środę prezes zarządu tej firmy Jim Keys.

Blockbuster zadłużony jest na ponad 1,1 miliardów dolarów W ciągu ostatnich kilku lat sieć systematycznie traciła klientów, którzy zaczęli korzystać z usług innych, konkurencyjnych wypożyczalni - internetowego Netflixa i taniego RedBoxa.

Na początku tego roku firma miała 6,5 tys. sklepów w Stanach Zjednoczonych i 17 innych krajach, ale po utracie klientów zamknięto połowę z nich. Największym konkurentem Blockbustera jest internetowa wypożyczalnia filmów Netflix, z której usług korzysta ponad 10 mln zarejestrowanych użytkowników.

mk/tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane