• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Blajer robi grilla i pyta o podatki

Odszkodowanie za błędną receptę? Wyjaśnił Paweł Blajer Odtwórz: Odszkodowanie za błędną receptę? Wyjaśnił Paweł Blajer
Odszkodowanie za błędną receptę? Wyjaśnił Paweł Blajer "Źródło: TVN24 BiS"

Przedsiębiorca chce zrobić grilla dla pracowników. Kto zapłaci podatek? Właściciel firmy? A może pracownik? Te wątpliwości rozwiał Paweł Blajer wraz z ekspertami w programie "Biznes dla ludzi".

Firmowy grill oznacza co innego dla pracowników i właściciela przedsiębiorstwa. Pierwsi zastanawiają się, czy powinny pojawić się na imprezie, a drugi czy i jaki podatek będzie musiał zapłacić od zorganizowanej zabawy.

Kto zapłaci?

W programie "Biznes dla ludzi" Paweł Blajer wraz z ekspertem sprawdzał, czy i jaki podatek zapłaci firma oraz to, czy od przyjętej w formie kiełbasek korzyści z fiskusem będzie musiał rozliczać się także pracownik.

- Jeżeli robimy tylko i wyłącznie biesiadę, to byłbym tutaj bardzo ostrożny, ponieważ najprawdopodobniej fiskus zakwestionuje nam takie koszty w kosztach podatkowych. Natomiast jeżeli tę imprezę integracyjną urozmaicili pod kątem aktywności ruchowej pracowników, albo zorganizowali np. szkolenie biznesowe, to zmienia nam się postać rzeczy. Bo ten posiłek jest dodatkiem w całej imprezie integracyjnej. Wtedy całość tych kosztów zaliczyłbym do kosztów podatkowych - podkreślił Grzegorz Baran, z kancelarii KPP Baran & Pluta.

Program "Biznes dla Ludzi" Pawła Blajera do obejrzenia na antenie TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o godz. 20.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane