• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Blair i Sarkozy zdefiniują nowy kapitalizm

"Nowy świat: wartości, rozwój i regulacje", konferencję pod takim tytułem Nicolas Sarkozy i Tony Blair planują zorganizować w styczniu.

"Żyjemy w przełomowym dla naszych gospodarek i organizacji społecznych momencie. Bardziej niż kiedykolwiek musimy pokazać, że możemy zaproponować konkretne rozwiązania dla wyzwań, którym musimy stawić czoło" - napisało w oświadczeniu biuro Nicolasa Sarkozy'ego.

Rozwiązania mają zaproponować m.in., obok polityków, laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii Joseph Stiglitz

i Amartya Sen. - W czasie, gdy próbujemy zdefiniować nowy model kapitalizmu i odzwierciedlić wartości, które pozwolą nam dostosować się do globalizacji, spotkanie to będzie istotnym wkładem - oświadczył Blair.

Ratować gospodarkę świata

Szczyt Sarkozy'ego i Blaira będzie kontynuacją wysiłków wielu państw, by jak najprędzej wyjść z kryzysu światowego. Ostatnia taka próba miała miejsce w minioną sobotę, na szczycie G20 w Waszyngtonie.

W oświadczeniu wydanym po szczycie, najbardziej uprzemysłowione kraje świata ostrzegły by nie wznosić barier handlowych i wezwały do większego zasilania aktywami finansowymi Międzynarodowego Funduszu Walutowego, poprawy standardów rachunkowości, a także umocnienia nadzoru nad firmami inwestycyjnymi prowadzącymi ryzykowne operacje finansowe oraz firmami oceniającymi wiarygodność kredytową.

mtom/el

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane