• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Błąd w zeznaniu to nie problem

Błąd w zeznaniu to nie problem
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Błąd w zeznaniu to nie problem

W gorącym okresie rozliczeń podatkowych w naszych PIT-ach bardzo często zdarzają się błędy. Anna Litwin, analityk BDO Numerica, w programie "Twój BraT PIT" radzi, co w takiej sytuacji zrobić.

Jeśli w naszym zeznaniu podatkowym popełniliśmy, błąd musimy w urzędzie skarbowym złożyć odpowiednie zeznanie korygujące. - Przy wypełnianiu takiego zeznania pamiętajmy o zaznaczeniu pola, które informuje o tym, że jest to korekta - wyjaśnia Litwin.

Analityk podkreśla, że jest to bardzo ważny krok, który poinformuje urząd o tym, że dany podatnik składa swoje zeznanie po raz kolejny.

Dodatkowo podatnik jest zobowiązany dołączyć do korekty pismo, które wyjaśni, jaki jest powód ponownego złożenia rozliczenia podatkowego. – Pismo nie ma żadnego wzoru. Nie zapomnijmy o naszych danych osobowych, jakiego zeznania ta korekta dotyczy, no i najważniejsze: informujemy o przyczynie jej złożenia - podkreśla Litwin.

A jeśli zapomnieliśmy w naszym zeznaniu uwzględnić informacji o ulgach, z jakich korzystamy? – Poprzez złożenie korekty ponownie nabywamy prawa w stosunku do ulg jakie obowiązują w danym roku podatkowym - wyjaśnia analityk.

Masz pytanie? Napisz, zadzwoń, pomożemy!

Gość w studiu odpowiadał także na pytania widzów. Dotyczyły one problemów z rozliczeniem podatku od wygranej w kasynie poza granicami kraju oraz tego, czy w zeznaniu podatkowym należy wykazać podatek już raz zapłacony w USA.

Pytania dotyczące wypełniania rocznych zeznań podatkowych można przesyłać do naszych ekspertów na adres PIT@tvn.pl. Więcej rozmów ze specjalistami o podatkach można znaleźć na stronie telewizji TVN CNBC Biznes www.tvncnbc.pl.

mwr/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane