• rozwiń

Blackstone kupi sieć hoteli Hilton

Blackstone kupi sieć hoteli Hilton

Sieć hoteli Hilton sprzedana za 26 miliardów dolarów. Nabywca jest amerykański fundusz inwestycyjny Blackstone Group.

Obie strony uzgodniły już szczegóły transakcji. Zostanie ona sfinalizowana pod koniec roku. Po przejęciu Hiltona Blackstone Group będzie zarządzać 3700 hotelami na całym świecie, dysponujących łącznie 600 tysiącami pokoi.

Blackstone zaoferował za akcje Hilton Hotels cenę, przewyższającą ich poniedziałkowy kurs giełdowy o 32 proc. Transakcja przewiduje również przejęcie opiewających na 7,5 mld dolarów długów spółki.

W ciągu ostatnich trzech lat Blackstone zainwestował w branżę hotelarską około 15 mld dolarów i zapowiada, że część z ponad czterech miliardów dolarów, które pozyskał na niedawnym debiucie giełdowym - zainwestuje w rozwój sieci Hiltona.

Conrad Hilton otworzył pierwszy hotel w 1919 w Cisco w Teksasie, co zapoczątkowało powstanie rodzinnej fortuny. W kwietniu 2007 sieć posiadała 2645 lokacji (485.000 pokoi) w ponad 80 krajach i zatrudnionych 105 tys. osób. Obecnie centrala firmy mieści się w Beverly Hills w Kalifornii.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane