• rozwiń

Biznesmeni, marsz do kina!

Biznesmeni, marsz do kina!
Foto: TVN24.pl Foto: Kino najlepszą szkoła biznesu?

Jak zrozumieć pojawiające się w działalności biznesowej wyzwania i poznać skuteczne strategie zarządzania? Należy oglądać dobre filmy - radzą autorzy książki "Kino dla biznesmenów" opublikowanej we Włoszech.

Praca zespołowa, rozwiązywanie problemów, a także zrozumienie takich procesów, jak globalizacja i zróżnicowanie świata - wszystko, co ważne w biznesie jest w dobrych filmach - przekonują autorzy poradnika.

Zamiast czytać książki na temat misji i przywództwa, lepiej inspirować się Johnem Waynem w jego legendarnych westernowych rolach, w których był uosobieniem twardego charakteru i prawdziwych wartości - radzą autorzy.

Lekcje uwodzenia i wykorzystania, użyteczne np. w inwestowaniu na giełdzie, czerpać można z "Lolity" Stanleya Kubricka - ekranizacji słynnej powieści Nabokova.

Na przykładzie "Terminalu" Stevena Spielberga można zaobserwować stosowanie innowacyjnych strategii. Historia przybysza z Europy Środkowej, który na kilka miesięcy staje się więźniem nowojorskiego lotniska, to również przykład, jak z różnic można uczynić atuty, a nie przeszkody - podpowiadają konsultanci.

Są też przykłady negatywne. Chociaż w biznesie liczy się upór i wizja, nie trzeba ich mylić z dążeniami obsesyjnymi, jakie pokazuje "Fitzcarraldo" Wernera Herzoga. Bohater filmu owładnięty jest szaleńczą ideą stworzenia opery w środku dżungli.

bgr

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane