• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

"Biznes czeka na koniec ery bliźniąt w Polsce"

"Biznes czeka na koniec ery bliźniąt w Polsce"
Foto: TVN24 Foto: "Corriere Economia": biznes czeka na koniec ery bliźniąt w Polsce

- Świat przedsiębiorców nie może się doczekać, kiedy pożegna erę bliźniąt - podkreśla w relacji z Polski dodatek ekonomiczny do dziennika "Corriere della Sera".

Według autorki relacji, środowiska biznesu "naciskają na zmianę władzy w najbliższych wyborach". W artykule czytamy o trudnych relacjach i napięciach między obecnymi władzami a wielkimi firmami, zwłaszcza zagranicznymi.

"Corriere Economia" przytacza słowa Bohdana Wyżnikiewicza z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową: - Rząd skoncentrował się na wszystkim z wyjątkiem priorytetów ekonomicznych. Jego zdaniem program wyborczy PiS przed dwoma laty był dobrze opracowany, ale po dojściu do władzy partia ta "chciała zadowolić wszystkich", w rezultacie czego mało osiągnięto.

Na łamach ekonomicznego dodatku do największej włoskiej gazety mowa jest również o "wrogości wobec zagranicznych kapitałów ze strony rozpaczliwie nacjonalistycznego rządu", który mimo to - jak zaznaczono - "korzysta z poważnych środków Unii Europejskiej".

Klimat rządów obecnej ekipy gazeta określa mianem "duszącego", o czym ma świadczyć "polowanie na czarownice" i "kontrowersyjna lustracja". - Tyle energii zaangażowano w walkę z wrogami narodu, mało zaś włożono w reformę systemu podatkowego, uszczuplenie biurokracji, usprawnienie administracji państwowej, obniżenie podatków, budowę autostrad i przyspieszenie prywatyzacji - czytamy w artykule.

- Europa kieruje reflektory na wybory 21 października - pisze "Corriere Economia" dodając, że są one drogą wyjścia z kryzysu, jaki wybuchł na początku lipca i "pogłębił się wśród brutalnych porachunków wewnątrz większości".

Według gazety "coraz bardziej izolowanym bliźniakom nie pozostaje nic innego, jak szukać poparcia elektoratu wiejskiego stawiając na sojusz z medialnym imperium wszechmocnego ojca Rydzyka".

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane