• rozwiń

Bitcoiny coraz tańsze. Przez FBI

Bitcoiny coraz tańsze. Przez FBI
Foto: CC BY SA Wikipedia/ Antana Foto: Bitcoin to wirtualna waluta

Cena Bitcoina spadła w czwartek o 6 proc. poniżej 600 dolarów po raz pierwszy od maja. Ma to związek z aukcją tej wirtualnej waluty organizowaną przez... FBI. Agencja od października ub. r. jest w posiadaniu bitcoinów, które zajęła w związku ze śledztwem dotyczącym Silk Road, nielegalnej witryny handlującej m.in. narkotykami.

Aukcja, która odbędzie się 27 czerwca obejmie 29 tys. bitcoinów o wartości ok. 18 mln dolarów. W posiadaniu rządu pozostaje jeszcze ponad 144 tys. jednostek wirtualnej waluty skonfiskowanej w sprawie witryny Silk Road.

Giełda nielegalnych towarów

W październiku 2013 r. FBI zamknęło stronę i aresztowało jej właściciela 30-letniego Rossa Ulbrichta pod zarzutem sprzedaży, za pomocą witryny, narkotyków, złośliwego oprogramowania, broni, pornografii i fałszywych dokumentów. Za zakupiony towar płaciło się elektronicznym pieniądzem. Zainteresowanie stroną było ogromne a Ulbricht szybko zbił fortunę. Władze zabezpieczyły też należące do niego bitcoiny o rynkowej wartości 3,6 mln dol.

Bitcoin to wirtualna waluta pomysłu anonimowej osoby kryjącej się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, która po raz pierwszy wprowadziła ją do obiegu w 2009 r. W praktyce jest to darmowy program komputerowy, po którego instalacji użytkownik otrzymuje własny adres, tzw. wirtualny portfel.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane