• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Bill Gates: Niedługo znikną klawiatury i myszki

Bill Gates: Niedługo znikną klawiatury i myszki
Foto: PAP/EPA Foto: Bill Gates wieszczy niedaleką przyszłość peceta

W ciągu najbliższych kilku lat całkowicie zmieni się nasz sposób porozumiewania się z komputerami - powiedział w rozmowie z BBC szef Microsoftu, Bill Gates. Jego zdaniem niedługo znikną klawiatury i myszki, a zastąpią je bardziej intuicyjne technologie takie jak dotyk, czy rozpoznawanie mowy.

Zdaniem Gatesa tego typu rewolucja może dokonać się w ciągu najbliższych pięciu lat.
Aby na komputerze w niedalekiej już przyszłości napisać na przykład e-mail, jego treść trzeba będzie po prostu podyktować, a komputer sam zmieni nasze słowa w wersję graficzną.
- Wiele innych czynności, takich jak obróbka zdjęć czy zakupy internetowe będziemy dokonywać dzięki ekranom dotykowym - prognozuje Gates. Będą one instalowane wszędzie: na stole w kuchni, w sypialni, w telefonie czy w samochodzie. To będzie bardzo proste - prognozuje Gates.

Wie, co mówi

Chociaż wizje przedstawiane przez Gatesa to dla twórców i fanów science fiction żadna nowość, to fakt, że opisuje je szef Microsoftu nadaje im nowego charakteru.

Bill Gates w 1975 roku przerwał studia i wraz z Paulem Allenem, kolegą z Harvardu, założył Microsoft. Sukces finansowy zawdzięcza intratnemu kontraktowi, jaki na początku lat 80. podpisał z IBM.

Gates uczynił Microsoft jedną z najszybciej rozwijających się firm informatycznych. Jej najbardziej znane produkty to system operacyjny MS-DOS, rodzina systemów Microsoft Windows oraz pakiet biurowy Microsoft Office. Firma jest jednak aktywna na wielu polach, jest między innymi producentem encyklopedii Encarta, symulatora lotu MS Flight Simulator oraz klawiatur czy myszek komputerowych oraz konsoli do gier (Xbox).

W roku 2000 Gates został "Głównym Architektem Oprogramowania" (ang. Chief Software Architect).

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane