• rozwiń

Temat: Bitcoin

Bill Gates: jestem zafascynowany technologią bitcoin

Bill Gates przyznał, że jest zafascynowany możliwościami, jakie daje technologia stworzona do obrotu kryptowalutą bitcoin.

W wywiadzie dla "Bloomberga" szef Microsoftu powiedział: - Bitcoin fascynuje mnie, ponieważ pokazuje, że pieniądz potrafi być tani. Przewaga bitcoina nad jakąkolwiek inną walutą polega na jego całkowitej niematerialności. Przy dużych transakcjach tradycyjne waluty mogą sprawić wiele niedogodności.

I dodał: - Nie wszyscy ludzie używający bitcoinów chcą pozostać anonimowi. Najważniejszą korzyścią płynącą z bitcoina jest sama technologia, na której można przecież zbudować zupełnie inny system. Sama w sobie nie ma ona nic wspólnego z terroryzmem czy praniem brudnych pieniędzy.

Wirtualna waluta

Bitcoin to wirtualna waluta pomysłu anonimowej osoby kryjącej się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, która po raz pierwszy wprowadziła ją do obiegu w 2009 r. W praktyce jest to darmowy program komputerowy, po którego instalacji użytkownik otrzymuje własny adres, tzw. wirtualny portfel.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane