• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Bill Gates chce "kreatywnego kapitalizmu"

Bill Gates chce "kreatywnego kapitalizmu"
Foto: PAP/EPA Foto: Szef Microsoftu przemawia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

O "kreatywny kapitalizm, który będzie pomagał najbiedniejszym ludziom na świecie" apelował w Davos Bill Gates. Najbogatszy człowiek świata chce, aby system wolnorynkowy służył także biedakom.

- Musimy znaleźć sposób, żeby te aspekty kapitalizmu, które służą bogatszym, służyły także biedakom. Chciałbym nazwać tę ideę kreatywnym kapitalizmem - mówił na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos szef Microsoftu.

Gates, co nie zaskakuje, na Światowym Forum Ekonomicznym nie kwestionował podstawowych założeń kapitalizmu, ale podkreślał, że siły rynkowe muszą być lepiej wykorzystywane do zaspokajania potrzeb tych, których teraz omija postęp w dziedzinie technologii i opieki zdrowotnej.


Najbogatszy człowiek świata, którego Microsoft jest światową potęgą w dziedzinie oprogramowania komputerowego, od dawna prowadzi działalność charytatywną. W tym roku twórca potęgi giganta z Redmont zamierza zrezygnować z zajmowania się bieżącymi sprawami tej firmy. Jak twierdzi, chce skoncentrować się właśnie na filantropii, w ramach fundacji, którą prowadzi wraz z żoną Melindą.


prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane