• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Bilet na pociąg kupisz w kiosku?

Bilet na pociąg kupisz w kiosku?
Foto: TVN24 Foto: Niedługo z małych dworców kolejowych mogą zniknąć kasy

Niewykluczone, że już niebawem w Polsce zmieni się wygląd małych dworców kolejowych. Z hal mogą zniknąć tradycyjne kasy biletowe. Przewozy Regionalne nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji, co je zastąpi, ale jednym z pomysłów jest, by bilety można było kupić w kioskach - pisze "Rzeczpospolita".

Przewozy Regionalne miesięcznie sprzedają ponad 300 tys. biletów, z tego aż 90 proc. w kasach. Ale długi spółki za wynajem powierzchni na dworcach w dużych miastach od PKP SA, sięgają już 56 mln zł. Z tego powodu - na żądanie wierzyciela - spółka ma opuścić wynajmowane dotąd lokale do kwietnia. Natomiast na mniejszych dworcach Przewozy Regionalne same chcą zlikwidować kasy.

Udany eksperyment

Jeszcze w tym roku spółka chce ogłosić przetarg na sprzedaż biletów na trasę między Koszalinem a Mielnem.

Pierwszą próbę przeprowadzono już latem w ubiegłym roku. Bilety na tę trasę można było kupić w kioskach Ruchu. Wtedy kontrakt przewidywał marżę ok. 10 proc. Jednak w tym roku może one być niższa.

Bilety w Ruchu, Inmedio czy Relay?

Pomysł przeniesienia sprzedaży biletów PR do kiosków popiera PKP SA, który jest właścicielem obiektów dworcowych na małych stacjach kolejowych.

– Prowadzimy rozmowy z Ruchem i firmą HDS (należy do francuskiej grupy Lagardere Services, która w Polsce ma m.in. sieć salonów sprzedaży prasy Inmedio i Relay - red.) dotyczące wyboru operatora punktów handlowo-usługowych, w których pasażer mógłby kupić gazetę, napić się kawy i kupić bilet na pociąg – potwierdza rzecznik PKP SA, Michał Wrzosek. Na razie jednak nie zapadła żadna decyzja.

mon/kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane