• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Bieńkowska: Projekty i tak nie dostałyby pieniędzy

Bieńkowska: Projekty i tak nie dostałyby pieniędzy
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: BieńkowskaL Projekty i tak nie dostałyby pieniędzy

- Projekty, które zniknęły z listy nie spełniały podstawowych kryteriów. Z tego powodu nigdy nie dostałyby dofinansowania i nie zostałyby zaakceptowane przez Komitet Monitorujący, w którym są przedstawiciele Unii Europejskiej - tak na antenie TVN CNBC Biznes minister Elżbieta Bieńkowska komentowała weryfikację listy projektów kluczowych.

Bieńkowska podkreśliła, że samo umieszczenie danego projektu na liście indykatywnej nie oznaczało otrzymania pieniędzy. - I niestety Ci wnioskodawcy, którzy na tej liście się znaleźli byli pewni, że je dostaną - dodała minister.

Bieńkowska zaznaczyła także, że projekty mające zasadnicze znaczenie dla rozwoju danego regionu na liście projektów kluczowych pozostały. - Projekty duże o zasadniczym znaczeniu są na liście - mówiła. Minister dodała, że pieniądze nie mogą być wydawane na małe projekty, które nie przyniosą znaczącego rozwoju.

W piątek Ministerstwo Rozwoju Regionalnego dokonało weryfikacji listy projektów kluczowych, które mają być dofinansowane ze środków UE. Lista liczy 433 projekty.

To o połowę mniej niż lista stworzona w sierpniu za czasów rządu PiS. Redukcja liczby projektów uwolniła prawie 30 mld zł, czyli 22 proc. pieniędzy przeznaczonych na dofinansowanie. Środki te mają być przeznaczone głównie na dofinansowanie projektów wyłanianych w konkursach.

Mocny złoty zaszkodzi?

Bieńkowska zapytana o to, czy umacniający się ostatnio złoty nie zaszkodzi inwestycjom zapewniła, że są one bezpieczne. - Robiliśmy weryfikacje kosztorysów. Teraz są one o wiele bardziej realne. Podkreślam, że będziemy mieli rezerwę jeśli chodzi o takie nieprzewidziane sytuacje - powiedziała. - Problem braku pieniędzy w takiej sytuacji na pewno nie spadnie na beneficjentów - dodała.

mwr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane