• rozwiń

Temat: Unia Europejska

Bieńkowska oficjalną kandydatką Polski na komisarza UE

"Donald Tusk mógłby się uczyć od Jacka Saryusz-Wolskiego" Odtwórz: "Donald Tusk mógłby się uczyć od Jacka Saryusz-Wolskiego"
"Donald Tusk mógłby się uczyć od Jacka Saryusz-Wolskiego" "Źródło: tvn24"

Wicepremier Elżbieta Bieńkowska jest oficjalną kandydatką Polski na komisarza Unii Europejskiej - poinformowała w środę rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.

We wtorek unijne źródła podały, że Bieńkowska jest polskim kandydatem do nowej Komisji Europejskiej i spotka się w czwartek w Brukseli z przyszłym szefem KE Jean-Claude'em Junckerem.

Dzisiaj te informacje potwierdziła Kidawa-Błońska. Na razie nie wiadomo, jakie stanowisko w Brukseli otrzyma minister rozwoju i infrastruktury.

- Jutro dowiemy się, jakie stanowisko otrzyma Bieńkowska. Jestem przekonany, że to jest już rozstrzygnięte - powiedział dzisiaj w Krynicy wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

Podział kompetencji

W przyszłym tygodniu znany ma być ostateczny skład przyszłej Komisji Europejskiej, który musi jeszcze zostać zatwierdzony przez rządy państw UE. Dopiero potem Juncker przystąpi do podziału kompetencji pomiędzy komisarzy.

Na przełomie września i października planowane są przesłuchania kandydatów na komisarzy w komisjach europarlamentu, zaś w październiku nad zatwierdzeniem nowej KE głosować ma cały Parlament Europejski.

Nowa Komisja rozpocznie prace 1 listopada.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane